Lecsúszó pályán a magyar felsőoktatás
Hogyan állnak a magyar egyetemek a nemzetközi rangsorokban, a környékbeli országok egyetemeivel összevetve? – erre is választ ad az e heti HVG felsőoktatásról készült összeállítása.
Hogyan állnak a magyar egyetemek a nemzetközi rangsorokban, a környékbeli országok egyetemeivel összevetve? – erre is választ ad az e heti HVG felsőoktatásról készült összeállítása.
Ismét orosz, cseh és lengyel egyetemek taroltak a QS kelet-európai és közép ázsiai egyetemi rangsorában. A 2015/16-os év listája magyar idő szerint szerda hajnaltól nyilvános. A TOP 10-ben idén sincs magyar egyetem. Az itthoni felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem szerepelt a legjobban, a 13. helyre sorolták. Idén a Miskolci Egyetem is rákerült a listára, méghozzá a 78. helyre.
Tizenegy magyar egyetem jutott be a legjobb 2 ezer közé a University Ranking by Academic Performance legfrissebb egyetemi rangsorában.
Megjelent a HVG rangsor – Diploma 2015, tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
Jelentősen előre lépett a Semmelweis Egyetem az orvostudományi intézmények rangsorában.
Hat magyar is felkerült a Center for World University Rankings legfrissebb, 2014-es világrangsorára. A listát a Harvard, a Stanford és az MIT vezeti – írja az Eduline.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett a HVG felsőoktatási rangsorának élén. A karok versenyében a bölcsészettudományi, orvostudományi és gazdasági karok vezetnek.
Több nemzetközi egyetemi lista összesítéséből kiderül, az ELTE és a CEU a legjobb magyar intézmények – írja az Eduline.hu.
Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2012/2013-as világrangsorára. Az ELTE, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem mellett idén a Debreceni Egyetemet is a világ hétszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
Két magyar felsőoktatási intézmény – az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem – került fel a sanghaji Academic Ranking of World Universities (ARWU) legfrissebb, 2012-es rangsorára.
A tavalyi második helyről az elsőre ugrott a legjobb tíz amerikai egyetem Forbes magazin által összeállított rangsorában a Princeton.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara és a Pannon Egyetem Mérnöki Kara – a hallgatói és oktatói kiválóság alapján ezek az ország legjobb műszaki felsőoktatási intézményei.
A 372. helyet szerezte meg a Közép-európai Egyetem (CEU) a U.S. News kedden közzétett felsőoktatási rangsorában, amelyet a brit QS Quacquarelli Symonds cég adatai alapján állítottak össze. A legjobb négyszáz közé más magyarországi egyetem nem került, az Eötvös Loránd Tudományegyetem az 501-550., a Szegedi Tudományegyetem pedig az 551-600. helyig jutott.